Nawigacja
Menu główne
· STRONA GŁÓWNA
· Informacje o Parafii
· Nabożeństwa w naszej Parafii
· Kancelaria parafialna
· Patronka naszej Parafii
· Historia Parafii
· Monografia naszej Parafii
· Mapka
· Kontakt
Galerie
· GALERIE ZDJĘĆ
Ogłoszenia i intencje
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Informacje diecezjalne
Sakramenty święte w parafii
· Chrzest święty
· Pierwsza Komunia św.
· Bierzmowanie
· Małżeństwo
· Pogrzeb
Grupy Parafialne
· Duszpasterska Rada Parafialna
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
Administracja
· Logowanie

Linki

Linki

Linki

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 lutego 2024

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały przez trzy kolejne niedziele. Nauki rekolekcyjne wygłosi dziś ks. Wojciech Grygiel, prof. UPJPII w Krakowie. O godz. 15.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną a po Mszy św. Gorzkie żale już bez kazania. Taki porządek będzie obowiązywał w czasie rekolekcji. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadza Akcje dla 12 – letniej Kornelii, 13 – letniego Szymona, 12 – letniego Filipa i 17 – letniej Klaudii. Szczegóły na plakacie.

 

2. W środę 28 lutego, czwartą miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Antoniego przed Jego ołtarzem w nawie południowej.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

* w czwartek  przed pierwszym piątkiem możliwość spowiedzi od godz. 6.30.

* w piątek Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.30 Droga krzyżowa i uczczenie relikwii Krzyża świętego. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej. Spowiedź od godz. 6.30 i od 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

* w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Żywy Różaniec poprowadzi modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem i dokona zmiany tajemnic różańcowych.

 

4. W najbliższą niedzielę 3 marca rozpoczniemy drugi dzień rekolekcji wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marek Gilski, prof. UPJPII. O godz. 15.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną a po Mszy św. Gorzkie żale już bez kazania.

 

5. Przypominamy, ze kancelaria parafialna w piątki Wielkiego Postu czynna od 16.30 do 17.15 ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 

6. W związku z rozpoczynającym się w Wielki Czwartek 28 marca 2024 roku w Archidiecezji Krakowskiej Kongresem Eucharystycznym została opracowana książeczka pt. Jestem z wami, która winna dotrzeć do każdej rodziny. Proszę o zabieranie z przedsionka kościoła i dostarczenie zwłaszcza starszym i chorym.

 

7. W minioną niedzielę 56 rodzin złożyło ofiary w kwocie 4.800,00 PLN. Bóg zapłać.

 

8. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła Apostoła z przedstawicielem  Biura Podróży APOLONIA TOUR odbędzie się  w sobotę 9 marca o godz. 11.00 w sali parafialnej.  Można będzie także dokonać wpłaty pozostałych kosztów pielgrzymki.

 

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze,  życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.