· STRONA GŁÓWNA
· Róże Różańcowe
· Logowanie

25 lutego 2024

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały przez trzy kolejne niedziele. Nauki rekolekcyjne wygłosi dziś ks. Wojciech Grygiel, prof. UPJPII w Krakowie. O godz. 15.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną a po Mszy św. Gorzkie żale już bez kazania. Taki porządek będzie obowiązywał w czasie rekolekcji. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław przeprowadza Akcje dla 12 – letniej Kornelii, 13 – letniego Szymona, 12 – letniego Filipa i 17 – letniej Klaudii. Szczegóły na plakacie.

2. W środę 28 lutego, czwartą miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Antoniego przed Jego ołtarzem w nawie południowej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

* w czwartek  przed pierwszym piątkiem możliwość spowiedzi od godz. 6.30.

* w piątek Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.30 Droga krzyżowa i uczczenie relikwii Krzyża świętego. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej wieczornej. Spowiedź od godz. 6.30 i od 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

* w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Żywy Różaniec poprowadzi modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem i dokona zmiany tajemnic różańcowych.

4. W najbliższą niedzielę 3 marca rozpoczniemy drugi dzień rekolekcji wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marek Gilski, prof. UPJPII. O godz. 15.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną a po Mszy św. Gorzkie żale już bez kazania.

5. Przypominamy, ze kancelaria parafialna w piątki Wielkiego Postu czynna od 16.30 do 17.15 ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. W związku z rozpoczynającym się w Wielki Czwartek 28 marca 2024 roku w Archidiecezji Krakowskiej Kongresem Eucharystycznym została opracowana książeczka pt. Jestem z wami, która winna dotrzeć do każdej rodziny. Proszę o zabieranie z przedsionka kościoła i dostarczenie zwłaszcza starszym i chorym.

7. W minioną niedzielę 56 rodzin złożyło ofiary w kwocie 4.800,00 PLN. Bóg zapłać.

8. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła Apostoła z przedstawicielem  Biura Podróży APOLONIA TOUR odbędzie się  w sobotę 9 marca o godz. 11.00 w sali parafialnej.  Można będzie także dokonać wpłaty pozostałych kosztów pielgrzymki.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze,  życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.