Nawigacja
Menu główne
· STRONA GŁÓWNA
· Informacje o Parafii
· Nabożeństwa w naszej Parafii
· Kancelaria parafialna
· Patronka naszej Parafii
· Historia Parafii
· Monografia naszej Parafii
· Mapka
· Kontakt
Galerie
· GALERIE ZDJĘĆ
Ogłoszenia i intencje
· Ogłoszenia duszpasterskie
· Intencje mszalne
· Informacje diecezjalne
Sakramenty święte w parafii
· Chrzest święty
· Pierwsza Komunia św.
· Bierzmowanie
· Małżeństwo
· Pogrzeb
Grupy Parafialne
· Duszpasterska Rada Parafialna
· Służba Liturgiczna
· Róże Różańcowe
Administracja
· Logowanie

Linki

Linki

Linki

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 marca 2023

1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu. Kończymy rekolekcje wielkopostne.  Nauki na Mszach świętych wygłosi ks. Dariusz Talik, rektor kościoła pw. św. Wojciecha BM w Rynku Głównym.      O godz. 15.00 Msza święta z nauką rekolekcyjną a następnie Gorzkie żale już bez kazania. Po nabożeństwie możliwość uczczenia relikwii Krzyża świętego.                

 

2. W piątek 31 marca o godz. 17.30 Droga krzyżowa. W sposób szczególny uczestniczy klasa IV   w ramach przygotowania do rocznicy pierwszej Komunii świętej.

 

3. W sobotę 1 kwietnia, pierwszą miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Żywy Różaniec poprowadzi modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Msza św, po nabożeństwie bez kazania. Po Mszy św. możliwość uczczenia relikwii Krzyża świętego. W  tym dniu przypada 18. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Czuwanie pod Oknem Papieskim rozpocznie się o godz. 20.00. Nasz kościół w tym dniu będzie otwarty od 20.00 do 21.00.

 

5. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania 15 minut przed Mszą św. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie 1, 3, 5 kwietnia od godz. 17.00 do 18.00 oraz 4 kwietnia od godz. 6.00 do godz. 7.00.

 

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z racji świąt będą w sobotę 1 kwietnia od godz. 10.00. Zgłoszenia osobiście lub telefonicznie w godzinach kancelarii parafialnej.

 

7. Do  Wielkiej Środy włącznie będziemy prowadzili zbiórkę do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

8. Przed ołtarzem św. Antoniego jest skarbonka na jałmużnę wielkopostną.

 

9. W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Rady parafialnej zebrali ofiary na kwotę 7.490,00 PLN. Dziękujemy za ofiarność.

 

10. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 % podatku na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. Informacja na ulotkach w przedsionku kościoła.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

 

12. Ogłoszenie p. Józefa Jałochy, R.M.K.: W związku z prowadzoną budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Osterwy, mieszkańcy proszeni są nie korzystać z ulicy. Wykonawca przeprasza za utrudnienia. W najbliższym czasie ulica będzie całkowicie zamknięta za wyjątkiem dojazdu do posesji. Prace będą trwały ok. 3 miesiące.

 

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Józefa Pecię. Polecajmy go miłosiernemu Jezusowi: Dobry Jezu a nasz Panie … .