21 kwietnia 2024

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy.  Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca Rada Parafialna zbiera ofiary na inwestycje parafialne. Po Mszy świętej o godz. 15.00 konferencja dla rodziców dzieci z klasy III w ramach przygotowania o pierwszej Komunii świętej.

2. We wtorek 23 kwietnia przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA                           I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W środę 24 kwietnia, czwartą miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Antoniego przed Jego ołtarzem i Msza święta.

4. We czwartek  25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty. Dzień imienin ks. abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. W tradycji Kościoła jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Prośmy dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

5. W sobotę 27 kwietnia o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, ojczyzny, archidiecezji krakowskiej i pokoju na świecie.

6. Na dziś nie było potrzeby kupna kwiatów do kościoła. Dziękuję za okazane zainteresowanie i złożoną ofiarę od 6 rodzin z ul. Kuryłowicza.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

8. Kancelaria Parafialna w poniedziałek 22 kwietnia będzie czynna po Mszy św.

9. W tym tygodniu patronują nam:

* we wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

* w czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

10.  Miłosiernemu Panu polecajmy także zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności a szczególnie śp. Adama Hojdę . Dobry Jezu, a nasz Panie … .